Home > Ubytování > Hotely na Floridě

Hotely na Floridě

Booking.com

Florida jako turistický ráj je i rájem pro hotely. Na Floridě se lze ubytovat v nesčetně hotelových zařízeních různé kvality a různé ceny. Právě ceny ubytování jsou faktorem, který se výrazně mění v závislosti na probíhající turistické sezoně. Ve špičkách, což je například v jižní části Floridy v zimních měsících, jsou ceny často až dvojnásobné oproti cenám mimo hlavní sezonu.

Milovníci komfortu, kteří nemusí příliš hledět do peněženky, si mohou vybrat, zejména ve vyhlášených turistických oblastech jako např. Miami Beach, z řady luxusních hotelových resortů. Vzhledem k tomu, že Florida je nejen turistickým ale i golfovým rájem s více než 1200 hřišti, jsou pro milovníky golfu v nabídce i luxusní golfové resorty, které spolu s ubytováním nabízejí i vyžití na golfových greenech skvěle připravených hřišť.

Turisté hledající ubytování za rozumnou cenu, ale nikoliv za „každou cenu“, naleznou často útočiště v zařízeních některých z mnoha ubytovacích řetězců. Jejich výhodou je relativně standardní kvalita, jakkoli i ta se může mezi jednotlivými hotely v rámci skupiny trochu měnit. Cena ubytování v těchto řetězcích závisí jak na sezoně, tak i na umístění konkrétního hotelu. V rámci jednoho řetězce je tak možno zaplatit za ubytování na Miami Beach s výhledem na oceán i více než dvojnásobnou cenu než za hotel mimo hlavní turistické oblasti.

Díky velkému využití automobilové přepravy jsou na Floridě a v USA obecně rozšířeny motely, které jsou často umístěny v okolí měst a dálničních tahů. Jejich kvalita může být různorodá, zvláště pokud není hotel součástí většího řetězce a je provozován rodinně.

Ceny hotelů kromě právě probíhající turistické sezony ovlivňuje samozřejmě i konkurence. Zatímco na jihu Floridy v Key West je ubytovacích kapacit obecně málo a sehnat hotel pod 200 USD na noc může být uměním, na severu a v centrální části v okolí Orlanda se mimo sezonu při troše štěstí dá vyspat ve standardním dvoulůžkovém pokoji za ceny začínající na 20 USD. Řada hotelů a motelů nabízí kupony na slevy, které jsou zdarma k dispozici v turistických centrech, na čerpacích stanicích, v prodejnách rychlého občerstvení a samozřejmě na internetu.

Hotel Boulevard

Může Vás také zajímat:

Hostely na Floridě

Pronájem apartmá na Floridě

Camping na Floridě