Home > Ubytování > Camping na Floridě

Camping na Floridě

Booking.com

Pro milovníky přírody či turisty, kteří nechtějí utrácet horentní sumy za ubytování na Floridě, je jednou z alternativ využití campingového ubytování. Kempy jsou v USA obecně poměrně rozšířeny, jakkoli pojetí kempování je u obyvatel USA poněkud odlišnější, než ho známe v České republice.

Velmi rozšířeny jsou RV vozy (Recreational Vehicle) neboli karavany. V nich pak řada Američanů cestuje a k parkování a přenocování často využívá právě kempů, které jsou pro tyto vozy často vysloveně upraveny. Většina kempů počítá i s místem pro turisty se stany, jakkoliv počet stanujících je oproti počtu turistů s karavany zpravidla ve výrazné menšině…

Kempy se dají na Floridě najít zejména v národních či státních parcích. Jejich kvalita je různá, ale obecně výrazně vyšší než jsme zvyklí z České republiky… Jejich velikost je taktéž různá, zpravidla jde o několik desítek míst; tato místa jsou očíslovaná a jedno místo je zpravidla určeno pro jedno auto a je na něm možno postavit dva stany. Vybavení kempů je taktéž různé; výjimkou nejsou teplé sprchy (zpravidla za mírný poplatek), u některých kempů zejména v odlehlejších lokalitách je vybavení menší. V některých kempech je místo možno dopředu rezervovat, jiné kempy fungují na bázi first-come first-serve, tj. bez možnosti rezervace do zaplnění kapacity.

Na Floridě existují i soukromé kempy; zde je vybavení zpravidla ne vysoké úrovni, které však odpovídají i ceny. Ceny se obecně počítají nikoliv podle počtu osob, ale za jeden site (očíslované místo). U kempů spravovaných státem se pohybují do 20 USD za site a noc, u soukromých kempů může být cena i dvojnásobná. Některé kempy, zejména ve státních a národních parcích, nabízí tzv. primitive camping, kdy turisté mohou v určené oblasti přenocovat na vhodném místě (zpravidla primitivní tábořiště) ale bez jakýchkoliv služeb; poplatek za tento typ ubytování bývá velmi mírný, zpravidla do 5 USD za noc.

Kemp na Floridě

Může Vás také zajímat:

Pronájem apartmá na Floridě

Hostely na Floridě

Hotely na Floridě