Home > Stát Florida > Centrální Florida

Centrální Florida

Booking.com

Centrální Floridou lze označit pás ohraničený metropolitní oblastí okolo Tampy na západním pobřeží a plážemi v okolí města Ormond Beach na pobřeží východním. Tato oblast láká turisty kromě pláží zejména velkými zábavními parky v okolí Orlanda, krásnými golfovými hřišti, závody NASCAR či Kennedyho vesmírným střediskem na Cape Canaveral.

Centrem druhé největší metropolitní oblasti Floridy je město Tampa nacházející se zhruba uprostřed západního pobřeží Floridy. Kromě pláží vyhledávají turisté Tampu kvůli zábavnímu parku a jedné z největších zoologických zahrad v USA - Busch Gardens Africa.

Pravděpodobně nejoblíbenějším turistickým lákadlem Floridy jsou zábavní parky v okolí Orlanda. Walt Disney World, který přiláká každý rok několik desítek milionů návštěvníků, je vlajkovou lodí společnosti Disney a jejího impéria v oblasti zábavních parků. Ve čtyřech různě zaměřených parcích, z nichž nejnavštěvovanější je Magic Kingdom, je zřejmě nemožné nenajít zábavu pro návštěvníky jakéhokoliv věku.

Na východním pobřeží centrální části Floridy je jednou z hlavních turistických atrakcí Kennedy Space Center, kde se nacházejí odpalovací rampy, jež byly využívány pro všechny lety NASA do vesmíru od roku 1968. Součástí je i velké návštěvnické centrum s muzei, výstavami a dalšími artefakty souvisejícími s lety do vesmíru.

Daytona Beach je další z častých destinací řady turistů, zejména těch, kteří milují vůni benzínu. Nachází se zde totiž Daytona International Speedway – známý závodní okruh, na kterém se každý rok koná slavná Daytona 500, jeden z nejprestižnějších závodů americké série NASCAR.

Kennedyho vesmírné středisko

Může Vás také zajímat:

Florida Panhandle

Mapa Floridy

Historie Floridy