Home > Stát Florida > Severní Florida

Severní Florida

Booking.com

Turisticky neklidnější oblastí Floridy je její severní část, která není tolik vyhledávána pro bílé písčité pláže jako regiony ve střední a jižní části státu. Asi nejvíc ze všech částí Floridy si zachovává ducha tradičního jižanského státu.

Největším městem v této oblasti (a také největším městem celé Floridy bez započítání okolních aglomerací) je Jacksonville. Na východním pobřeží jsou dalšími vyhledávanými turistickými cíli též Amelia Island na samém severu státu blízko hranic s Georgií, nejjižnější ostrov souostroví Sea Islands a také historické město St. Augustine, které je nejstarším osídlením na území Spojených států amerických.

Návštěvníci zajímající se o turistiku si jistě nenechají ujít návštěvu Ocala National Forest – jednu z posledních zalesněných oblastí severní a centrální části Floridy. Bohatá fauna a flora, krásné pěší a cyklistické stezky lákají každý rok k návštěvě miliony turistů.

Zhruba stotisícové město Gainesville je zajímavé tím, že zde sídlí University of Florida a nachází se zde sedmý největší univerzitní kampus v celých Spojených státech. Západní část severní Floridy (nepočítaje floridský výběžek) má spíše rurální charakter.

Jacksonville

Může Vás také zajímat:

Florida Panhandle

Historie Floridy

Centrální Florida