Home > Stát Florida > Jižní Florida

Jižní Florida

Booking.com

Jak již název napovídá, jižní Floridou se zpravidla označuje oblast jižního cípu floridského poloostrova včetně souostroví Florida Keys. Zahrnuje různorodé oblasti od tichých, opuštěných míst až po metropolitní oblasti, kde jedno město plné turistů navazuje na druhé.

Turisté toužící po odpočinku na bělostných plážích u oceánu zpravidla míří na Gold Coast (zlaté pobřeží), které je tvořeno okresy Palm Beach, Broward a Miami-Dade. Součástí je i metropolitní oblast Miami čítající přes pět milionů obyvatel. Turisté si mohou užívat několika desítek vyhlášených písečných pláží, z nichž nejvyhledávanější jsou pláže na Miami Beach. Zejména mladší cestovatelé a studenti pak ocení bohatý noční život na South Beach. Na Gold Coast navazuje na severu oblast nazývaná Treasure Coast, která je klidnější než oblast Miami.

Jak již bylo řečeno, součástí jižní Floridy je i souostroví Florida Keys – zhruba 1700 ostrůvků nacházejících se v Atlantickém oceánu. Dostat se na největší z nich lze po silnici US1 a i samotná jízda je velkým zážitkem. Nejhezčí pláže Floridy je třeba hledat jinde než na Florida Keys, ostrovy však nabízejí jedinečné možnosti pro potápění či rybaření. Nejjižnějším místem ostrovů a celých Spojených států je Key West, které je vzdáleno pouhých 90 mil od Kuby.

V jižní části Floridy lze dále navštívit národní park Everglades, zcela unikátní ekosystém - bažinaté území s rozmanitou faunou a flórou. Národní park Everglades se rozprostírá na více než 600 tisících hektarech. Jedná se o třetí největší národní park v USA (nepočítaje Aljašku) a každý rok ho navštíví na milion turistů.

Jihozápadní část Floridy se vyznačuje příjemným subtropickým klimatem, krásnými plážemi a vyhlášenými golfovými hřišti. Turisty láká duch „staré Floridy“, který se zde doplňuje s moderními resorty v městech Naples či Fort Myers.

Střední část jižní Floridy je odlišná od přímořských oblastí; jedná se spíše o zemědělskou oblast, která není tolik závislá na cestovním ruchu. Region je zřídka osídlený a zahrnuje též největší floridské jezero Okeechobee o rozloze 1900 km2.

Krokodýl

Může Vás také zajímat:

Florida Panhandle

Centrální Florida

Historie Floridy