Home > Stát Florida > Florida Panhandle

Florida Panhandle

Booking.com

Florida Panhandle je neformální výraz používaný pro severozápadní část Floridy – pás zhruba dvě stě mil dlouhý a padesát až sto mil široký ležící mezi Alabamou na západě, Georgií na severu a Mexickým zálivem na jihu. Největším turistickým lákadlem je několik desítek mil nádherných pláží na pobřeží zálivu a hlavní město Floridy Tallahassee.

Smaragdovým pobřežím (Emerald Coast) je označován pás pobřeží zhruba 100 mil dlouhý táhnoucí se zhruba od města Pensacola na západě po Panama City na východě. Své jméno si tato oblast vysloužila zejména zeleno modrou barvou moře a bělostnými písčitými plážemi. Vyhlášené pláže jako například Pensacola Beach, Fort Walton Beach či Destin nalákají ročně zhruba 5 milionů turistů a také davy studentů v prázdninovém období.

Na Emerald Coast navazuje oblast občas nazývaná Forgotten Coast (zapomenuté pobřeží) – výrazně klidnější a tišší region, který je známý zejména produkcí krevet a ústřic. Je zde k vidění zajímavá mořská fauna a řada přírodních oblastní je chráněna v rámci mnoha státních parků.

Největším městem celé oblasti je Tallahassee, které je od roku 1824 také hlavním městem celé Floridy. Jedná se o univerzitní město, kde sídlí několik vysokých škol, z nichž největší jsou Florida State University a Flordia A&M University. Pro místní obyvatele jsou pak největší atrakcí fotbalová utkání místních Seminoles – týmu Florida State University, která pravidelně navštěvuje na 80 tisíc diváků.

Emerald Coast

Může Vás také zajímat:

Centrální Florida

Historie Floridy

Jižní Florida