Home > Stát Florida > Oblasti Floridy

Oblasti Floridy

Booking.com

Florida se dá volně rozdělit do čtyř různých oblastí – Florida Panhandle, severní Florida, střední Florida a jižní Florida. Toto rozdělení není nijak oficiální, ale zmíněné oblasti se od sebe v různých aspektech odlišují.

Jižní část Floridy včetně souostroví Florida Keys je velmi rozmanitá oblast, které dominuje největší floridská aglomerace Miami. Vyhlášené pláže, bujarý noční život, drahé nemovitosti a přítomnost celebrit dělá z oblasti okolo Miami jedno z nejnavštěvovanějších míst Floridy. Podobně oblíbené je souostroví Florida Keys na jihu i velký národní park Everglades.

Hlavní turistickou destinací střední Floridy jsou zábavní parky v okolí Orlanda, do nichž každý rok proudí několik desítek milionů návštěvníků. Řada turistů míří za zábavou a plážemi též do Tampy, druhé největší aglomerace Floridy. Na opačné – východní – straně střední Flordiy láká turisty Kennedyho vesmírné centrum a odpalovací rampy NASA, případně automobilové závody na okruhu Daytona International Speedway.

Klidnější severní část Floridy nabízí kromě všudypřítomných pláží též více historie, například ve městě St. Augustine, které je nejstarším trvalým osídlením na území Spojených států amerických. Milovníci turistiky a cyklistiky si pak jistě nenechají ujít stezky v Ocala National Forest.

Severozápadní část Floridy se označuje jako Florida Panhandle. Pobřeží Mexického zálivu nabízí turistům nádherné modrozelené moře, které dalo jméno zhruba sto mil dlouhému pobřežnímu pásu – Emerald Coast. V této části Floridy se nachází též hlavní město státu Tallahassee, kde sídlí několik univerzit.

Může Vás také zajímat:

Historie Floridy

Mapa Floridy

Severní Florida