Home > Počasí > Počasí na Floridě

Počasí na Floridě

Booking.com

Podnebí na většině území Floridy je vlhké subtropické; na jihu Floridy zhruba od oblasti Miami a samozřejmě souostroví Floridy Keys pak panuje již tropické podnebí. Obecně je na Floridě nejpříjemnější počasí zřejmě na jaře a na podzim; počasí v létě je již v jižní části Floridy poněkud extrémní, stejně tak na severu mohou být zimy pro turisty hledající teplo příliš chladné.

Jaro na Floridě začíná zhruba na konci března a trvá do května. Vyznačuje se příjemnými teplotami po celém státu s průměrem okolo 25°C na severu a 28°C na jihu Floridy. Zejména na začátku jara bývá počasí doprovázeno častými přeháňkami.

Léto na Floridě trvá od května do září a v podstatě na celé Floridě panuje velmi horké a vlhké klima, které je o něco snesitelnější na pobřeží, kde často fouká příjemný vítr. V letním období rozhodně nejsou žádnou výjimkou odpolední bouřky, které mohou být zvláštně v jižních oblastech velmi intenzivní. Plánování odpoledních outdoorových aktivit tak může být často trochu komplikované…

Podzim, který na Floridě trvá zhruba od září do listopadu, může být ideálním časem pro návštěvu. Největší parna jsou již minulostí, sever Floridy nabízí v tomto období opět příjemné denní teploty okolo 26°C, na jihu bývá teplota o několik stupňů vyšší. Po opadnutí hurikánů upadá i srážková aktivita v jižní části Floridy a listopad bývá tradičně měsícem s nejmenším množstvím srážek v roce.

Zimní období od prosince do března může být zejména na severu Floridy poněkud chladnější; průměrné noční teploty klesají až ke 4°C a ačkoliv sněžení je na Floridě velmi řídké, mají s ním místní obyvatelé také zkušenosti. Co se týče počasí, je jižní Florida v zimním období dobrou volbou – průměrné denní teploty se zde drží nad 20°C.

Clearwater Beach

Může Vás také zajímat:

Počasí na Floridě v únoru

Počasí na Floridě v červenci

Hurikány na Floridě