Home > Počasí > Hurikány na Floridě

Hurikány na Floridě

Booking.com

Tropické cyklony znepříjemňují život obyvatelům Floridy i jejím návštěvníkům. Tropická cyklóna má známý vzhled obrovské rotující oblasti oblaků se silnými větry a bouřkovými jevy. Prvořadým zdrojem energie víru je teplo uvolněné z kondenzujících vodních par. Tropické cyklony jsou v různých částech světa rozdílně nazývány; pro tropické cyklony v severní Americe se užívá termín hurikán.

Hurikány ovlivňující Floridu se zpravidla formují v Atlatnickém oceánu. Hurikánová sezona v Atlantiku trvá od června do listopadu, přičemž její vrchol začíná na konci srpna a pokračuje přes celé září. Tři čtvrtiny všech tropických bouří během roku zasáhnou Floridu právě v období od srpna do října, zatímco období od prosince do dubna je v tomto ohledu zpravidla zcela bezpečné. Historicky byly na Floridě nejčastěji zasaženy oblasti Key West na jihu Floridy a region okolo města Pensacola v Mexickém zálivu. Nejsilnějším doložitelným hurikánem, který zasáhl Floridu, byl v roce 1935 tzv. Labor Day Hurricane. Z novějšího období byl největším hurikánem Andrew v roce 1992, který způsobil značné škody.

Během uplynulých desetiletí se realizovala řada opatření pro lepší predikci výskytu hurikánů, díky čemuž se výrazně daří minimalizovat škody i případná zranění či dokonce oběti na životech ve srovnání s dopadem hurikánů z minulých období.

Ničivou sílu hurikánů však nelze v žádném případě podceňovat a v letním období je při pobytu na Floridě třeba neustále sledovat předpověď počasí a sdělovací prostředky.

Hurikán na Floridě

Může Vás také zajímat:

Počasí na Floridě

Počasí na Floridě v dubnu

Počasí na Floridě v květnu