Home > Co vidět? > Státní park Wekiwa Spirngs na Floridě

Státní park Wekiwa Spirngs na Floridě

Booking.com

Státní park Wekiwa Springs je oblíbenou destinací v oblasti Orlanda; od tohoto města je vzdálen zhruba dvacet minut jízdy severně. Nabízí vyžití zejména pro milovníky nedotečené přírody, pozorování fauny a flory, cyklistiky, turistiky a kanoistiky. Na ploše 28 km2 je v provozu více než dvacet kilometrů turistických tratí vhodných pro procházku, cyklistiku či jízdě na koni.

Každý rok navštíví tento park na čtvrt milionu turistů, kteří mohou pozorovat rozmanité druhy zvířat, z nichž některé jsou vedeny jako ohrožené a chráněné. V parku pramení řeka Wekiwa a její křišťálově čistá voda láká ke koupání či projížďce v kanoi či kajaku, které je možno půjčit v návštěvnickém centru.

Park nabízí možnosti ubytování a přenocování v kempu. Ten má kapacitu šedesáti míst a nocleh zde je možno zarezervovat předem. Poplatek za noc je 24 USD plus daň za jeden vůz; dále se platí poplatek za vstup do parku ve výši 6 USD za vozidlo. Park je velmi oblíben a o víkendech či svátcích je doporučeno přijet velmi brzy, neboť se rychle zaplňuje.

Wekiwa Springs

Může Vás také zajímat:

Národní park Dry Tortugas na Floridě

Florida - Tallahassee

Národní park Biscayne