Home > Co vidět? > Florida - oblast Tampa

Florida - oblast Tampa

Booking.com

Tampa je metropolí západní Floridy, počtem obyvatel se řadí na třetí místo po Jacksonville a Miami, ovšem při zahrnutí všech aglomerací je oblast Tampy druhou největší metropolitní oblastí po Miami. Tampa leží téměř na pobřeží Tichého oceánu, v krásné zátoce Tampa Bay. Vyhledávána je turisty zejména pro atraktivní zábavní parky.

V Tampě se nachází velké mezinárodní letiště, kterým každý rok projde na 17 milionů cestujících. Stejně jako ve většině amerických měst je nejpohodlnějším způsobem přepravy po městě automobil; alternativně lez zvolit místní autobusovou hromadnou dopravu případně TECO Line Streetcar, což jsou dopravní prostředky na způsob našich tramvají, či dopravu trolejbusy.

Slevy na atrakce v Tampě

Ušetřete více než 50% na vstupném do nejhezčích atrakcí v Tampě a získejte další výhody s
Tampa Bay City Pass

Save up to 38% or more on Tampa Bay’s 5 best attractions at CityPASS.com - Shop Now!
Zjistit více

Hlavní atrakcí je zábavní park Busch Gardens, který spojuje zoologickou zahradu s atrakcemi jako horské dráhy a skluzavky. Řada turistů věnuje svůj čas i návštěvě Florida Aquarium – vodního centra s více než pěti tisíci vodními zvířaty, korálovými útesy a dalšími atrakcemi.

Tampa je také sportovním městem; kromě všudypřítomných golfových hřišť se lze pokochat špičkovým sportem i z pozice diváka. Navštívit je možno většinu nejlepších profesionálních amerických soutěží – americký fotbal v podání místních Tampa Bay Buccaneers, nám bližší lední hokej zde hrají Tampa Bay Lightnings a zastoupení v nejlepší baseballové lize světa má Tampa díky Tampa Bay Rays, kteří hrají své zápasy v nedalekém St. Petersburghu.

Tampa

Může Vás také zajímat:

Florida - oblast Orlando

Státní park Wekiwa Spirngs na Floridě

Kennedyho vesmírné středisko na Floridě