Home > Co vidět? > Státní parky na Floridě

Státní parky na Floridě

Booking.com

Na území státu Florida se nachází zhruba 160 míst, které jsou spravovány státem Florida a označovány jako státní parky. Zpravidla se jedná o přírodní rezervace, historická místa či rekreační území a je možno je nalézt ve všech částech Floridy. Některé z těchto parků, zejména rekreační oblasti a pláže, přilákají každý rok přes jeden milion návštěvníků. Ve většině státních parcích se platí vstupní poplatek, který zpravidla činí několik dolarů za jedno vozidlo.

Služby poskytované v parcích se liší; v řadě parků je k dispozici kemp, ve kterém se dá za poplatek (zpravidla okolo 20 USD za vozidlo) přenocovat. Jedním z nejoblíbenějších floridských státních parků je John Pennekamp Coral Reef, který se nachází na jihu Floridy po cestě na Key West. Ročně ho navštíví na 750 tisíc turistů, kteří zde mohou obdivovat zejména podmořský svět a korálové ostrovy.

Rezervaci Paynes Prairie nacházející se v severní části Floridy blízko města Gainesville vyhledávají turisté zejména pro bohatou faunu – k vidění jsou zde aligátoři, bizoni, divocí koně a mnoho druhů ptáků včetně jestřábů či orlů. Paynes Praire je také oblíbenou destinací milovníků turistiky či cyklistiky.

Hlavním lákadlem státního parku St. Joseph Peninsula jsou dlouhé písečné pláže, jedny z nejhezčích v celých Spojených státech. Jak již název napovídá, park se nachází na poloostrově St. Joseph, který leží v severozápadní části Floridy poblíž města Panama City. Součástí parku je i přírodní rezervace, která je výborným místem pro pozorování zvířat, zejména ptactva.

Čtvrt milionu turistů si každý rok najde cestu do státního parku Wekiwa Springs, oblíbené destinace v blízkosti Orlanda. V parku pramení řeka Wekiwa, která láká k osvěžení v křišťálově čisté vodě či projížďce na kanoi. Milovníci zvířat si pak dostatečně užijí díky bohaté fauně, kterou tento státní park nabízí.

Státní parky na Floridě

Může Vás také zajímat:

Státní park Paynes Praire Preserve

Daytona Speedway na Floridě

Kennedyho vesmírné středisko na Floridě