Home > Co vidět? > Florida - St. Augustine

Florida - St. Augustine

Booking.com

St. Augustine je relativně malé město na severovýchodě Floridy vzdálené zhruba 65 kilometrů jižně od Jacksonville. Jedná se o nejstarší doložitelné a trvající osídlení na území Spojených států amerických; španělští dobyvatelé se na tomto místě usadili již v šedesátých letech šestnáctého století.

St. Augustine je tak historické město, které nepřipomíná ani tak floridské metropole jako spíše některá evropská města. Město žije zejména z turistického ruchu, neboť zde je řada historických atrakcí, které se jinde na Floridě vidět nedají, výborné restaurace a specifický noční život malého města.

Nejbližšími letišti jsou Daytona Beach International Airport a Jacksonville International Airport; obě vzdálena zhruba hodinu jízdy od St. Augustine. Parkování v historickém centru města je velmi omezeno, proto je lépe zaparkovat automobil mimo centrum a St. Augustine objevovat buď pěšky, případně využít nabízených trolejových či vlakových vyhlídkových jízd, či se dokonce nechat svézt v koňském povozu.

Nejnavštěvovanější částí města je historické centrum, s krásnými uličkami a architekturou ve španělském stylu. Turisté často obdivují Castillo de San Marcos National Monument, krásnou pevnost, která byla stavěna 23 let na konci 17. století a nikdy nebyla v bitvě dobyta. Milovníci historie si mohou vybrat z řady muzeí; jedním z nejoblíbenějších je Colonial Spanish Quarter Museum, které názorně představuje život v St. Augustine osmnáctého století.

Z dalších aktivit se nabízejí všudypřítomné pláže, na severu například Vilano Beach či na jihu St. Augustine Beach. K návštěvě láká i Anastasia State Park, kde jsou ideální podmínky pro slunění, vodní sporty či turistiku.

St. Augustine

Může Vás také zajímat:

Národní park Biscayne

Florida - Key West

Florida - oblast Tampa