Home > Co vidět? > Státní park Paynes Praire Preserve

Státní park Paynes Praire Preserve

Booking.com

Paynes Praire je státní rezervace s bohatou přírodní i kulturní historií. Nachází se v severní části Floridy v blízkosti univerzitního města Gainesville a rozprostírá se na ploše 89 km2. Každý rok zavítá do tohoto státního parku přes 200 tisíc návštěvníků a Paynes Praire Preserve je tak jedním z nejoblíbenějších státních parků Floridy a také národní přírodní památkou USA.

Návštěvníci rezervace mohou obdivovat širokou diverzitu místní fauny; pozorovat lze aligátory, bizony, divoké koně, více než 270 druhů ptáků včetně jestřábů, orlů, jeřábů či vodního ptactva. Dobrým startovním místem pro prohlídku rezervace je návštěvnické centrum blízko historického města Minacopa, kde jsou k vidění výstavy fotografií a také audiovizuální program. Součástí návštěvnického centra je i patnáctimetrová pozorovací věž poskytující panoramatický pohled na rezervaci a možnost zahlédnout bizony či divoké koně.

Park je ideální i pro sportovní vyžití; padesát kilometrů značených tras láká k pěší turistice či cyklistice. V nabídce je osm značených cest různé náročnosti i délky. Na jezeře Wauberg je možno použít vlastní kajaky či kanoe a věnovat se i vodním sportům. Na své si přijdou i rybáři, kteří se mohou těšit z úlovků okounů či cejnů; k rybaření je však třeba floridská licence.

V rezervaci existuje několik možností přenocování; v nabídce jsou primitivní tábořiště bez jakéhokoliv zázemí a také plnohodnotný kemp. Cena za přenocování v kempu je 18 USD plus daň za vozidlo. Jako u většiny státních parků na Floridě je i v Paynes Praire Preserve vybírán poplatek za vstup, který činí 6 USD za vozidlo.

Paynes Praire Preserve

Může Vás také zajímat:

Daytona Speedway na Floridě

Florida - oblast Jacksonville

Florida - oblast Orlando