Home > Co vidět? > Florida - oblast Miami

Florida - oblast Miami

Booking.com

Miami se nachází v jihovýchodní části Floridy a po Jacksonville je druhým největším městem tohoto státu. Spolu s aglomeracemi však tvoří jednoznačně největší metropolitní oblast Floridy a také jednu z největších v celých Spojených státech amerických, čítající přes 5 milionů obyvatel. Vzhledem k tomu, že tato oblast je na východě ohraničena Atlantickým oceánem a na západě zase mokřinami Everglades, je vůči své délce od severu na jih (cca 180km) poměrně úzká (max. 30 km).

Hlavním turistickým lákadlem Miami jsou bezpochyby pláže. Jakkoliv je Miami Beach samostatným městem, vzhledem k blízké vzdálenosti je turisty často považováno za součást Miami. Kromě pláží je zejména jižní část Miami Beach často vyhledávána pro bujarý noční život, výtečné restaurace a hotelové rezorty. Milovníci umění a zejména architektury si v jižní části Miami Beach jistě nenechají ujít procházku po místním Art Deco Districtu.

Příjemné klima panuje v oblasti Miami po celý rok; zatímco v zimních měsících si turisté užívají příjemné teploty okolo 25 stupňů Celsia a minimum srážek, v létě jsou teploty vyšší stejně jako vlhkost. Hlavní turistická sezona tak v Miami probíhá zejména v zimních měsících a na jaře, kdy se pláže často plní studenty z celých Spojených států během jarních prázdnin.

V metropolitní oblasti Miami se nacházejí dvě velká letiště – Miami International a Fort Lauderdale International. V Miami existuje na floridské poměry poměrně hustý systém hromadné dopravy, jakkoli vlastní vůz je bezpochyby, stejně jako ve všech městech USA, z hlediska času lepší volbou.

Kromě nekonečných kilometrů písčitých pláží nabízí oblast Miami vyžití i v jiných oblastech. Nedaleko se nacházejí dva národní parky – Biscayne a Everglades. Turisté, které zajímá nakupování, si na své přijdou v obřích nákupních centrech jako je Aventura Mall, Dolphin Mall či Sawgrass Mills v nedalekém městě Sunrise. Vedle všudypřítomných golfových a tenisových hřišť se lze v Miami věnovat sportu i pasivně, neboť město je sídlem předního basketbalového klubu Miami Heat, fotbalových Miami Dolphins či baseballových Miami Marlins.

Centrum Miami

Může Vás také zajímat:

Daytona Speedway na Floridě

Kennedyho vesmírné středisko na Floridě

Florida - oblast Tampa