Home > Co vidět? > Města na Floridě

Města na Floridě

Booking.com

Florida má 19 milionů obyvatel, což z ní činí čtvrtý nejlidnatější stát Spojených států amerických. Hlavním městem Floridy je Tallahassee, ale rozhodně není největším. Tím je Jacksonville na severovýchodě státu (zhruba 800 tis. obyvatel), leč v případě seskupení blízkých měst a municipalit do oblastí je největší metropolitním centrem Miami na jihovýchodě Floridy (přes 5 mil. obyvatel), dále oblast Tampy na západě státu (téměř 3 miliony) a Orlando a okolí (2 miliony obyvatel).

Oblast Miami je turisty vyhledávána zejména pro desítky kilometrů krásných pláží; ročně přiláká desítky milionu návštěvníků, kteří vzhledem k poloze Miami mají i blízko k návštěvě národních parků Everglades a Biscayne. Podobně se lze z Miami vypravit na výlet do Key West, nejjižněji položeného místa kontinentální části Spojených států amerických.

Orlando leží mimo pobřeží a důvod k návštěvě většiny turistů je jiný – v Orlandu a jeho blízkosti se nachází několik obřích zábavních parků v čele s Disney World či Universal Studios; dohromady ročně přilákají na padesát milionů turistů. Západnímu pobřeží Floridy dominuje obchodní a komerční centrum Tampa, jež láká úchvatnou zátokou a taktéž zábavními parky jako např. Busch Gardens.

Severovýchod Floridy láká kromě pláží též milovníky historie. Město St. Augustine je nejstarším kontinuálně osídleným místem v USA; historické budovy lez vidět i ve městě Jacksonville.

Dále na severozápadě je položeno hlavní město Floridy Tallahassee; univerzitní město, jež ožívá pokaždé, když místní Seminoles - univerzitní tým amerického fotbalu - hraje své domácí zápasy. Nejzápadněji položeným významnějším městem Floridy je Pensacola, jež je vyhledávána zejména milovníky krásných pláží a opalování a také návštěvníky se zálibou v letectví, neboť v Pensacole je umístěna letecká základna amerického námořnictva a velké muzeum.

Orlando

Může Vás také zajímat:

Státní park Wekiwa Spirngs na Floridě

Florida - St. Augustine

Státní park John Pennekamp Coral Reef na Floridě