Home > Co vidět? > Státní park John Pennekamp Coral Reef na Floridě

Státní park John Pennekamp Coral Reef na Floridě

Booking.com

Zřejmě nejoblíbenější státní park na Floridě se nachází v jižní části státu v Key Largo. Park vznikl v roce 1963 jako první podvodní park svého druhu ve Spojených státech amerických. Rozkládá se na ploše zhruba 200 km2 a jeho hlavní atrakcí, jak již název napovídá, jsou korálové útesy. Park je pojmenován po Johnu Pennekampovi, který se významnou měrou zasloužil o vznik parku a ochranu korálových útesů u pobřeží kontinentální části USA.

Každý rok navštíví John Pennekamp Coral Reef State Park na jeden milion turistů, kteří se zde často zastaví při cestě na nejjižnější bod Spojených států do Key West. Park je velmi vhodný pro potápění a šnorchlování, při nichž se dají pozorovat korálové útesy. Velmi vhodné podmínky zde panují i pro kanoistiku, přičemž kanoe lze zapůjčit za 20 USD na hodinu, a na všudypřítomných plážích se milovníci opalování mohou věnovat svému koníčku. Krátké turistické trasy spolu s místy pro piknik lákají k procházce a odpočinku.

V parku je zajímavé návštěvnické centrum, v němž je umístěno velké mořské akvárium o objemu přes 110 tisíc litrů, ve kterém lze pozorovat mořský podvodní svět. V centru je též kino, které zve ke zhlédnutí přírodních dokumentů. Velmi oblíbenou atrakcí jsou výlety lodí s proskleným dnem, skrz nějž je možno pozorovat mořský život. Výletní plavba trvá dvě a půl hodiny a dospělý návštěvník za ni zaplatí 24 USD.

V parku je možno i přenocovat v kempu, jenž nabízí 47 míst pro stany i RV vozy a kvalitní zázemí s teplými sprchami. Kemp bývá často plně obsazen, a proto je vhodné místo dopředu rezervovat. Cena za ubytování je poněkud vyšší než je v kempech na Floridě zvykem - 36 USD za site. Vstupné se platí i při vstupu do parku a to 8,50 USD za vozidlo s více než jednou osobou (4 USD za vozidlo pouze s řidičem).

John Pennekamp Coral Reef

Může Vás také zajímat:

Města na Floridě

Florida - oblast Jacksonville

Florida - Key West