Home > Co vidět? > Národní park Dry Tortugas na Floridě

Národní park Dry Tortugas na Floridě

Booking.com

Nejmenší z národních parků na Floridě je vzdálen zhruba sto kilometrů západně od Key West, jižního cípu Floridy. Rozprostírá se na ploše zhruba 26 tisíců hektarů, přičemž většinu z této rozlohy zabírá voda; zbytek tvoří pouze sedm malých ostrovů. Národní park Dry Tortugas je tak dosažitelný pouze lodí; ročně ho navštíví cca 80 tisíc návštěvníků.

Název tohoto ostrovu má kořeny již v šestnáctém století, kdy první Evropan, který objevil Floridu, španělský cestovatel Juan Ponce de León nazval ostrovy Tortugas (španělsky želva), neboť v jejich okolí ulovil velké množství želv. Dry (tj. suchý) pak má souvislost s nedostatkem pitné vody na ostrovech.

Národní park Dry Tortugas je známý zejména bohatým mořským životem, pestrobarevnými korálovými ostrovy a pobřežní pevností Fort Jefferson. Tato pevnost byla budována v druhé polovině devatenáctého století, ale nikdy nebyla dostavěna. Přesto se jedná o největší cihlovou stavbu na západní polokouli, která sestává z více než 16 milionů cihel.

Oblíbené aktivity v tomto národním parku zahrnují potápění, šnorchlování a pozorování místní fauny - na ostrovech je možné spatřit více než 300 druhů ptactva. Před cestou na Dry Tortugas je nutné se dobře připravit; na ostrovech nejsou poskytovány žádné služby a není možno pořídit žádné zásoby. Noc je možno strávit v kempu za poplatek 15 USD na osobu. Zároveň je za vstup do parku účtován poplatek ve výši 10 USD za dospělou osobu (mládež do 16 let zdarma). Na ostrovy je možno dostat se pouze po moři; z Key West existuje možnost celodenního výletu, přičemž zpáteční jízdenka vyjde dospělou osobu na 175 USD - rezervaci je možno učinit online na stránkách koncesionáře.

Fort Jefferson

Může Vás také zajímat:

Kennedyho vesmírné středisko na Floridě

Daytona Speedway na Floridě

Florida - Tallahassee