Home > Co vidět? > Daytona Speedway na Floridě

Daytona Speedway na Floridě

Booking.com

Na východním pobřeží, zhruba jednu hodinu jízdy od Orlanda, se nachází město Daytona Beach, jež je centrem automobilových závodů díky okruhu Daytona Speedway International. Záliba v autech je pro celé město typická; v autě se dá v Daytona Beach zajet dokonce i přímo na pláž u Atlantického oceánu…

Závodní okruh Daytona Speedway byl uveden do provozu v roce 1959 a po celý rok se na něm koná spousta automobilových a motocyklových závodů. Nejznámějším z nich je Daytona 500, pravděpodobně nejprestižnější závod z amerického seriálu NASCAR, který se koná každoročně poslední únorovou neděli a je vyvrcholením tzv. Speedweeks, série závodů různých soutěží, které na okruhu Daytona Speedway probíhají po celý únor.

Závodiště má kapacitu téměř 170 tisíc diváků a na řadu závodů bývá zaplněné do posledního místa. Na okruhu jsou závody pořádány po celý rok a téměř každý den se zde koná nějaká více či méně významná motoristická akce. K dispozici je i návštěvnické centrum, kde se lze dozvědět spoustu zajímavých informací o historii okruhu, zakoupit suvenýry ve fanshopu či se zúčastnit prohlídky závodiště.

Ubytování v Daytona Beach je dostatek a po většinu roku je i cenově velmi dostupné. To ovšem neplatí o víkendech, kdy jsou na pořadu atraktivní a velké závody; v takovém případě se hotely velmi rychle plní i přesto, že ceny bývají v těchto dnech i dvojnásobné.

Daytona Speedway

Může Vás také zajímat:

Státní park St. Joseph Peninsula na Floridě

Národní park Dry Tortugas na Floridě

Státní park John Pennekamp Coral Reef na Floridě