Home > Co vidět? > Národní park Biscayne

Národní park Biscayne

Booking.com

Národní park Biscayne je druhým největším floridským národním parkem. Je umístěn v zátoce Biscayne Bay na jihovýchodě Floridy a na dohled Miami. Naprostá většina (95%) jeho plochy je tvořena vodou, zbytek parku pak sestává ze 44 ostrovů, z nichž ovšem pouze několik je otevřeno pro turisty. Park má rozlohu 70 tisíc hektarů a je jedním z nejlepších míst pro potápění v celých Spojených státech.

Convoy Point, oficiální vjezd do parku na pevnině, je umístěn zhruba patnáct kilometrů východně od města Homestead. Zbytek parku je však přístupný již jen po vodě. Pokud turisté nevlastní loď, je možno využít služeb koncesionáře parku a placené přepravy na ostrovy. Nejpopulárnějším ostrovem je zřejmě Elliott Key, kde je možno přenocovat v kempu a navštívit turistické centrum. Další možnost přenocování je pak na ostrově Boca Chita Key, kde lze navíc obdivovat historické budovy, kapli a starý maják.

Z aktivit je kromě potápění a šnorchlování a pozorování korálových útesů nejoblíbenější činností kanoistika; vzdálit se dále od břehů je však doporučeno pouze zkušeným vodákům. Ti méně zkušení mohou využít organizované plavby, které jsou vedeny místními rangery. Výborné podmínky panují v národním parku Biscayne pro rybaření, k němuž je ovšem nutné vlastnit licenci a je určitým způsobem regulováno.

Vstup do národního parku Biscayne je zdarma, ovšem použití lodní přepravy na některý z ostrovů v parku již zdarma není; cena se pohybuje okolo 100 USD za zpáteční plavbu. Za přenocování v jednom z kempů se vybírá poplatek 25 USD, který pokrývá až šest osob a maximálně dva stany.

Biscayne National Park

Může Vás také zajímat:

Florida - St. Augustine

Státní park Paynes Praire Preserve

Státní park Wekiwa Spirngs na Floridě