Home > Co podniknout? > Zábavní parky na Floridě

Zábavní parky na Floridě

Booking.com

Kromě pláží a krásného počasí po celý rok je dalším lákadlem Floridy zábava, a to ne ledajaká – na Floridě se nachází několik zábavních parků, které patří k nejnavštěvovanějším zařízením svého druhu na světě. Výrazně v tom vyniká zejména město Orlando a jeho okolí; díky velké koncentraci parků zde je Orlando neformálním hlavním městem světa zábavy.

Dříve poněkud ospalé město se zcela změnilo na začátku 70. let, kdy se společnost Walt Disney rozhodla nedaleko Orlanda vybudovat svůj Disney World. Během následujících několika desítek let se Disney World se svými čtyřmi tematickými parky – Magic Kingdom, EPCOT, Disney’s Hollywood Studios a Disney’s Animal Kingdom – desetitisíci hotelovými lůžky, restauracemi, bary a obchody stalo cílovou destinací pro téměř 50 milionů návštěvníků ročně.

Slevy do zábavních parků v Orlandu

Zajímavé slevy do zábavních parků v Orlandu nabízí stránky
Best of Orlando


Big Savings on Orlando Theme Park Tickets!
Zjistit více

Společnost NBCUniversal se rozhodla svého konkurenta následovat a na začátku devadesátých let otevřela svůj Universal Orlando Resort, tematicky zaměřený na zábavní průmysl, zejména film a televizi. Resort sestává ze dvou parků – Universal Studios Florida a Island of Adventure, které ročně přivábí 14 milionů zábavy chtivých návštěvníků.

Vodních atrakcí si návštěvníci Orlanda mohou užít v jednom z parků společnosti Seaworld. Skluzavky, tobogány, živá vystoupení umělců a obří akvária s největšími vodními živočichy jako jsou žraloci či velryby přilákají každý rok okolo 5 milionů návštěvníků.

Zábavní parky však na Floridě nejsou pouze doménou Orlanda; v západní části Floridy v Tampě se nachází park Busch Gardens. Kombinace atrakcí ve formě tobogánů a horských drah a zoologické zahrady přiláká ročně více než 4 miliony návštěvníků, což z Busch Gardens v Tampě činí jednu z 25 nejnavštěvovanějších zábavních zařízení na světě.

Vstup do zábavních parků je zpoplatněn zpravidla na základě pravidla jedno vstupné na celý park; tj. bez nutnosti platby za návštěvu jednotlivých atrakcí v rámci parku. Ceny za vstup do všech velkých parků jsou podobné a na jeden den se v současnosti pohybují okolo 100 USD za dospělou osobu. Vstupné pro děti je zpravidla o několik dolarů nižší.

Disney World

Může Vás také zajímat:

Sport na Floridě

Cyklistika na Floridě

Golf na Floridě