Home > Co podniknout? > Turistika na Floridě

Turistika na Floridě

Booking.com

Florida je přímořský stát, takže v případě, že se chystáte na Floridě provozovat turistiku a podnikat časté procházky a pěší výlety, těžko budete na Floridě hledat horské stezky a trasy s velkým převýšením. I tak však Florida nabízí tisíce mil krásných upravených stezek zejména ve státních a národních parcích různé délky i náročnosti.

Nejlepší období pro turistiku začíná na podzim a pokračuje až do jara; letní měsíce jsou často velmi vlhké a turisty může znenadání uprostřed cesty překvapit silná bouře. Napříč Floridou se charakter tras mění; zatímco na jihu ve Florida Keys se turisté ocitají pod palmami v tropickém podnebí, na severu v Panhandle lze najít řadu krásných stezek v borovicových lesích.

Od západního cípu Floridy až po národní rezervaci Big Cypress na jihu státu se vine 2300 kilometrů dlouhá Florida National Scenic Trail; turistická trasa po níž se dá projít téměř celou Floridou a kolem které se nachází řada státních parků a rezervací. Trasa je dosažitelná zhruba do jedné hodiny jízdy autem ze všech míst Floridy.

Upravené trasy jsou zpravidla i v městských částech okolo oceánu; jak na východním pobřeží tak i na západním pobřeží Floridy. Tyto často několikakilometrové cesty lákají k procházce před krásným panoramatem Atlantického oceánu či Mexického zálivu. Začít den procházkou při východu slunce podél Miami Beach či skončit jej při pohledu na západ slunce v malebném Naples může mít krásným turistickým zážitkem.

Turistické cesty na Floridě

Může Vás také zajímat:

Seaworld na Floridě

Baseball na Floridě

Sport na Floridě