Home > Co podniknout? > Golf na Floridě

Golf na Floridě

Booking.com

Jen těžko by se na světě hledalo místo, které je více zaslíbeno golfu než Florida. S více než 1200 hřišti je tak Florida neoficiálním hlavním golfovým místem ve Spojených státech amerických a pravděpodobně i na celém světě. Golf lze hrát na Floridě v podstatě všude v jakékoliv roční době od rozbřesku po západ slunce.

Největší koncentrace skvělých golfových hřišť je v jihozápadní části Floridy – okolo měst jako je Naples či Fort Myers; v této oblasti se nachází více než 1000 golfových jamek… Další oblastí bohatou na golfová hřiště je Orlando a okolí; pouze zábavní park Disney World nabízí svým návštěvníkům pět golfových hřišť. Okolí měst Destin a Panama City v oblasti Panhandle pak nabízí taktéž nadprůměrné množství golfových areálů.

Poplatky za hru (green fees) jsou zpravidla výrazně nižší u veřejných hřišť, která jsou spravována municipalitami. U soukromých resortů, pokud jsou otevřeny pro veřejnost, zaplatí hráči zpravidla více. U obou typů hřišť však platí, že výše poplatku za hru závisí na právě probíhající turistické sezoně. V hlavní sezoně se může poplatek u soukromých hřišť vyšplhat klidně na 150 USD, zatímco mimo sezonu může být více než dvakrát nižší.

Milovníci golfu, kteří na Floridu míří za golfem jako hlavní náplní dovolené, jistě zváží možnost ubytování přímo v golfových resortech. Tato zařízení spojují luxusní ubytování a možnost zpravidla neomezeného hraní na přilehlém hřišti či hřištích; často jsou velmi luxusní a tomu odpovídá i cena za takový pobyt.

Blízko města St. Augustine na východním pobřeží Floridy se nachází World Golf Hall of Fame, tedy síň slávy světového golfu. Toto moderní muzeum láká k návštěvě nejen golfisty.

Golfové hřiště

Může Vás také zajímat:

Aktivní dovolená na Floridě

Pláže na západním pobřeží Floridy

Busch Gardens v Tampě