Home > Co podniknout? > Cyklistika na Floridě

Cyklistika na Floridě

Booking.com

Florida je rájem pro cyklistiku; je ji možno provozovat po celý rok a na kole objevovat unikátní floridskou přírodu či dechberoucí vyhlídky na oceán. Není třeba přepravovat vlastní kolo až do USA; většina větších hotelů v turistických centrech půjčuje kola za mírný poplatek, v řadě měst pak funguje systém Bike and Ride.

Upravené cyklostezky lze nalézt v podstatě po celé Floridě. Vyhlášenou trasou je stezka okolo pláží na Miami Beach, která je velmi oblíbená jak cyklisty tak i chodci, takže je nutné při jízdě dávat dobrý pozor na cestu a nenechat se unést krásným panorama Altantického oceánu. Podél této stezky je řada stanovišť Bike and Ride systému, kde si lze za mírný poplatek kolo půjčit.

Jízda na kole je často ideálním způsobem, jak poznat řadu státních parků na Floridě. Ve větších státních parcích si lze kola půjčit a na kole objevovat přírodní krásy těchto parků a též pozorovat místní faunu; velmi oblíbené cyklistické trasy jsou například ve státním parku Paynes Prairie Preserve. V oblasti druhého největšího sladkovodního jezera USA – Okeechobee je vyhledávanou cyklistickou stezkou trasa, která vede okolo tohoto jezera; vybrat si lze ze dvou možností – po zpevněné (delší varianta) i nezpevněné cestě (kratší verze).

Úžasným cyklistickým zážitkem je pak známá Florida Keys Overseas Heritage Trail; stezka v jižní části Floridy vedoucí po ostrovech souostroví Florida Keys. Téměř sto kilometrů dlouhá upravená trasa vede v krásném tropickém prostředí a po cestě je možno navštívit i oblíbený státní park John Pennekamp Coral Reef.

Cyklistika na Floridě

Může Vás také zajímat:

Pláže na severozápadě Floridy

Tenis na Floridě

Baseball na Floridě