Home > Cestování > Vlakem po Floridě

Vlakem po Floridě

Booking.com

Vlaková osobní přeprava je ve Spojených státech obecně řidší než jsme zvyklí v České republice. Značené vzdálenosti mezi velkými městy vedou k upřednostňování letecké vnitrostátní dopravy, která je na větší vzdálenosti rychlejším a pohodlnějším způsobem cestování a nutno říci, že často i levnějším. Přesto národní společnost Amtrak provozuje i dálkové vlakové spoje.

Spojení železnicí mezi menšími městy v rámci jednotlivých států je pak často ojedinělé. Na Floridě je jednou z možností využít služeb společnosti Amtrak, jež provozuje dvě dálkové linky z New Yorku na Miami. Tyto dvě linky – Silver Star a Silver Meteor – mají podobnou trasu; právě na Floridě se však jejich cesta trochu liší. Zatímco Silver Star vede z Orlanda na západ Floridy do Tampy a teprve poté do Miami, Silver Meteor míří z Orlandu rovnou do Miami. Během trasy zastavují tyto spoje v několika floridských destinacích. Cesta z Miami do Orlanda trvá pět hodin a jednosměrná jízdenka vyjde na zhruba 40 USD.

V jihovýchodní části Floridy funguje tzv. Tri-rail, příměstská linka spojující Miami, Fort Lauderdale a West Palm Beach. Trasa je dlouhá přes sto kilometrů a na některých stanicích přímo navazuje na linky Amtraku; ve Fort Lauderdale má Tri-rail zastávku dokonce na místním mezinárodním letišti.

V oblasti Miami je pak provozován tzv. Metrorail, což je nadzemní dráha, která obsluhuje širší oblast této floridské metropole. Jedna ze zastávek Metrorail je nově vybudována i na mezinárodním letišti v Miami a nabízí tak další alternativu k dopravě z letiště do centra města a přilehlého okolí.

Tri-rail

Může Vás také zajímat:

Cestování lodí na Floridu

Z Floridy na Bahamy

Z Floridy do Mexika