Home > Cestování > Cestování na Floridu

Cestování na Floridu

Booking.com

Nejčastějším způsobem dopravy na Floridu bude pro Středoevropana bezpochyby letecká přeprava. Řada leteckých společností nabízí pravidelné přímé lety na Floridu z mnoha evropských měst. V současné době mezi nimi bohužel chybí Praha, takže je nutno využít jiného letiště, např. Berlína, odkud pravidelně na Miami létá společnost Air Berlin. Další variantou je využít charterové lety cestovních kanceláří. V případě koupě celého zájezdu pak samozřejmě není třeba dopravu samostatně řešit.

Další formou cestování na Floridu může být loď. Cestovní společnosti pořádají stále oblíbenější vyhlídkové plavby (cruise), které jsou vždy zaměřeny na určitou lokalitu. Součástí plavby bývají i zastávky v přístavech, kde je zpravidla možnost krátce navštívit konkrétní místo.

V případě, že již turisté pobývají v jiném státě USA, je možné se na Floridu dostat samozřejmě automobilem. Na Floridu vedou ze severu od Georgie dvě mezistátní dálnice – Interstate 75 od Atlanty a v blízkosti východního pobřeží pak Interstate 95. Z východu od Alabamy pak Interstate 10.

Další možností je dostat se na Floridu vlakem. Železniční společnost Amtrak nabízí pravidelné železniční spojení jak z východní, tak i ze západní části USA. Na druhou stranu je pravda, že jízdenky z větších vzdáleností nebývají o mnoho levnější než letenky nízkonákladových aerolinií, leckdy spíše naopak…

Letadlo Air Berlin

Může Vás také zajímat:

Z Floridy do Mexika

Autostopem po Floridě

Z Floridy na Bahamy