Home > Cestování > Cestování po Floridě

Cestování po Floridě

Booking.com

Možností cestování po Floridě je celá řada a turista se tak bude zpravidla rozhodovat podle potřeby flexibility, charakteru cestování a také rozpočtu. Nejvíce flexibility poskytuje bezpochyby automobil, který si lze vypůjčit v řadě autopůjčoven na letištích či v centrech větších měst. K cestování lze využít i hromadné přepravy, pro dobrodružnější cestovatele i autostopu.

Automobil je zejména ve velkých městech velkou výhodou; místní autobusová přeprava není tak hustá, jak jsme zvyklí například z českých měst. Na každém větším letišti má své kanceláře řada autopůjčoven a k využití jejich služeb potřebuje turista jen řidičský průkaz a kreditní kartu.

Železniční spojení zajišťuje například národní přepravce Amtrak provzující svou Silver Service z Miami do New Yorku, která má několik zastávek ve větších floridských městech; nevýhodou je, že jezdí pouze jednou denně. V jihovýchodní části Floridy funguje tzv. Tri-rail, jenž spojuje Miami, Fort Lauderdale a West Palm Beach.

Pro cesty autobusem je možno po Floridě využít služeb společnosti Greyhound, jejíž síť je relativně hustá a spojuje všechna větší města Floridy.

Pro milovníky autostopu, příp. pro ty turisty, jejichž rozpočet je napjatý, existuje i na Floridě tato možnost, jakkoli zde není příliš obvyklá. Autostop není obecně na Floridě zakázán, i když některé oblasti jej mohou místně limitovat. Není možno stopovat na mezistátních dálnicích a obecně tam, kde je zakázán přístup chodcům.

Amtrak

Může Vás také zajímat:

Cestování lodí na Floridu

Z Floridy na Bahamy

Autobusem po Floridě