Home > Cestování > Z Floridy do Mexika

Z Floridy do Mexika

Booking.com

Jedním z možných výletů za hranice Floridy může být i relativně nedaleké Mexiko. K návštěvě může turisty lákat zejména blízký poloostrov Yucatan, nádherné pláže a noční život Cancúnu. Vzdálenost mezi Miami a Cancúnem již je poněkud větší; cca 850 kilometrů vzdušnou čarou.

Cancún a celý poloostrov Yucatan je vyhledávanou turistickou destinací. Hlavní turistická sezona běží v této oblasti zhruba od prosince do dubna. Ceny všech služeb i letenek v této době dramaticky rostou, naopak v létě a na podzim může vyjít výlet do Cancúnu velmi levně. Podobně jako na jižní Floridě jsou však v této době v přímořských oblastech časté srážky a na přelomu léta a podzim hrozí i hurikány.

Pro případný výlet do Mexika je jednoznačně nejlepší volbou dopravního prostředku letadlo. Let z Miami do Cancúnu trvá zhruba hodinu a půl a turisté si mohou vybrat z nabídky několika leteckých společností. Mimo sezonu se letenka za zpáteční let z Miami do Cancúnu dá pořídit pod 300 USD.

Další možností, jak se dostat z Floridy do Mexika, je plavba výletní lodí. Nabídka lodní přepravy je však i vzhledem ke vzdálenosti výrazně menší než například u další oblíbené karibské destinace – Bahamských ostrovů. Jednou z možností je zakoupit několikadenní výletní plavbu po Karibiku, která bude mít jednu ze zastávek i v Mexiku, zpravidla v Cozumelu. Cena takové plavby záleží na zvolené cestovní třídě, ale zpravidla není nižší než 500 USD za týdenní plavbu.

Pláž v Cancunu

Může Vás také zajímat:

Cestování po Floridě

Z Floridy na Bahamy

Cestovní pojištění do zahraničí