Home > Cestování > Cestování lodí na Floridu

Cestování lodí na Floridu

Booking.com

Jednou z možností, jak se podívat na Floridu, je využít nabídek vyhlídkových plaveb lodí. Řada společností nabízí několikadenní až několikatýdenní plavby po moři se zastávkami v různých přístavech. Velmi oblíbenými trasami jsou plavby Karibikem, které mají často zastávku i v některém z floridských přístavů.

Obří lodě (cruise ships) lze nejčastěji vidět v přístavu ve Fort Lauderdale. Dalšími oblíbenými zastávkami jsou Miami a Port Canaveral. Zážitkem je častou pouhý pohled na tyto lodě v přístavu, neboť jejich velikost dokáže neznalého turistu značně překvapit.

Ještě větším zážitkem pak může být cesta pro turisty, kteří se rozhodnou nějakou nabídku využít. V závislosti na zvolené turistické třídě se plavba lodí po Karibiku může stát velmi luxusní dovolenou, při níž je možno shlédnout řadu přístavů v několika různých státech. Na lodích je pro cestující připraveno mnoho druhů zábavy, od bazénu se skluzavkami počínaje, až po kina, bary a luxusní restaurace.

Zastávky v přístavech jsou ovšem zpravidla krátké a k dokonalému poznání města nebo krajiny nestačí. Cruisy však mohou být dokonalou dovolenou pro turisty hledající pasivní odpočinek a dokonalý servis, a přitom jim nevadí delší pobyt na moři. Zřejmou nevýhodou je samozřejmě nutnost dopravit se do místa začátku plavby a zpět z něj... Některé společnosti pak nabízejí i plavby po celém světě, které začínají a končí v odlišných destinacích, některé z nich i v Evropě.

Mezi největší společnosti provozující vyhlídkové platby patří například Carnival, Royal Caribbean či Princess Cruises.

Cruise ship

Může Vás také zajímat:

Z Floridy na Kubu

Cestování vlakem na Floridu

Autobusem po Floridě