Home > Cestování > Letadlem na Floridu

Letadlem na Floridu

Booking.com

Let na Floridu z destinací ve střední a západní Evropě trvá devět až deset hodin. Přímá spojení z Evropy do různých destinací na Floridě provozuje řada evropských ale i amerických leteckých společností. Z Prahy pravidelné přímé léty bohužel nenabízí žádná letecké společnost; nejbližší letiště, odkud se dá bez mezipřistání letět na Floridu, je Berlín či Frankfurt. Florida má více než desítku mezinárodních letišť, zpravidla však turisté dorazí na jedno ze čtyř největších – v Miami, Orlandu, Fort Lauderdale nebo Tampě.

Největším floridským letištěm co do počtu odbavených cestujících je Miami International Airport; v roce 2015 jím prošlo více než 44 milionů pasažérů. Letiště v Miami je ideálním startovním bodem pro návštěvu pláží na Miami Beach, národního parku Everglades či výlet na Key West. V červenci 2012 byla otevřena nová hala pro potřeby imigračního a celního úřadu, která pomohla zkrátit často neúnosné fronty u imigrační kontroly, které se při kumulaci příletů dokázaly vyšplhat až na tři hodiny… Na Miami nabízí pravidelné přímé lety z Evropy desítka leteckých společností; z České republiky nejblíže je to Air Berlin z Berlína.

Orlando Intrernational Airport je druhým největším floridským letištěm; v roce 2015 jej využilo 39 milionů cestujících. Orlando je ideální vstupní destinací pro návštěvu zábavních parků v okolí tohoto města. Přímé spojení z Evropy je již o poznání slabší než u Miami; v letovém řádu je najdeme jen u několika leteckých společností.

Fort Lauderdale-Hollywood International Airport je třetím nejvytíženějším letištěm na Floridě. V roce 2011 jej využilo téměř 27 milionů cestujících, většina z nich na vnitrostátních letech po USA. Fort Lauderdale je vzdáleno pouze cca 30 kilometrů severně od Miami, takže je dobrou základnou pro návštěvu pláží na Miami Beach či jiných pláží severně od Miami i pro návštěvu národního parku Everglades. Jak již bylo řečeno, jde spíše o vnitrostátní letiště, pravidelné přímé lety z Evropy nabízí například letecká společnost Norwegian.

Čtvrtým největším letištěm Floridy je Tampa International Airport, které v roce 2015 využilo téměř 19 milionů cestujících. Tampa je vhodným startovním místem pro turisty, které láká západní pobřeží Floridy. Pravidelné spojení do Tampy nabízí z Evropy například British Airways nebo Swiss.

Letadlo Norwegian

Může Vás také zajímat:

Co je ESTA vízum do USA?

Cestování na Floridu

Z Floridy na Kubu