Home > Cestování > Z Floridy na Kubu

Z Floridy na Kubu

Booking.com

Ostrov Kuba se nachází jižně od Floridy a v nejbližším místě je od Key West vzdálen pouhých 150 kilometrů. Tento velmi zajímavý stát je oblíbenou turistickou destinací jak kvůli krásným plážím tak i své historii, kultuře a poznání způsobu života v této rozporuplné zemi.

Jakkoli pro neamerického turistu není problém vycestovat na Kubu a strávit tam dovolenou, může být pro něj velkým a v zásadě neřešitelným problémem dostat se na Kubu přímo ze Spojených států amerických. Vzhledem k dlouhodobě napjatým vztahům mezi Kubou a USA v podstatě neexistuje přímé dopravní spojení mezi oběma zeměmi. Výjimkou jsou charterové lety z Miami do Havany, které jsou však určeny pro americké občany a je třeba pro ně získat povolení.

V poslední době však díky uvolnění ve vztazích mezi Kubou a USA dochází ke změnám. Obě země se dohodly na obnovení pravidelného leteckého spojení a podle dohody z konce roku 2015 bude nově povoleno až 110 denních letů mezi Kubou a USA. Řada amerických aerolinií si již zažádala o povolení na přímé lety mezi americkými městy a Havanou, příp. jinými kubánskými destinacemi.

V současné době je však stále pro turisty na Floridě nejschůdnější variantou vycestování přes třetí zemi. Pravidelné lety do Havany jsou vypravovány z okolních států, například z Mexika či státu v Karibiku. Několik leteckých společností nabízí lety z bahamského hlavního města Nassau, dále se lze dostat do Havany i mexického Cancúnu a několika dalších destinací v Karibiku.

Havana

Může Vás také zajímat:

Vlakem po Floridě

Výlety mimo Floridu

Co je ESTA vízum do USA?