Home > Cestování > Co je ESTA vízum do USA?
« Komerční sdělení »

Co je ESTA vízum do USA?

Při plánování cesty na Floridu, případně do jakéhokoliv jiného státu USA, je potřeba v dostatečném předstihu myslet i na povolení ke vstupu do Spojených států. Doba, kdy bylo nutno zdlouhavě žádat o turistické vízum, je již naštěstí minulostí – od roku 2009 totiž USA zavedly pro občany České republiky bezvízový program.

Ani to však neznamená, že turisté jednoduše nastoupí do letadla a budou vpuštěni na území Spojených států. Před cestou je totiž potřeba získat cestovní povolení ESTA bez ohledu na to, zda je účelem cesty turistika, obchod či jen tranzit do jiné země. Vyřídit cestovní povolení ESTA lze pomocí elektronického systému provozovaného vládou USA, případně využitím specializovaných agentur, které se o získání cestovního povolení ESTA postarají.

Podmínky získání ESTA víza

Žadatel o cestovní povolení musí splnit několik podmínek – tou základní je vlastnictví biometrického pasu (české úřady jej vydávají od září 2006). Plánovaný pobyt v USA nesmí trvat déle než 90 dní, což je třeba doložit cestovním dokladem (např. zpáteční letenkou). Každá odsouhlasená žádost ESTA je platná po dobu dvou let, během nichž je možno do USA vycestovat opakovaně.

Vyplnění žádosti je možné pouze elektronicky a není obtížné; řada turistů však při získávání povolení ráda využije asistence profesionálních vízových organizací. Na proces získání cestovního povolení ESTA se specializuje například agentura ESTA Visa. Součástí jejích služeb je individuální zákaznická podpora 24 hodin denně 7 dní v týdnu v českém jazyce, kontrola všech náležitostí žádosti pracovníky agentury či záruka vrácení 100% poplatku v případě zamítnutí povolení. ESTA Visa nabízí též expresní zpracování žádosti do 5 minut, což ocení zejména ti turisté, kteří nechávají přípravy na cestu na poslední chvíli.

Ihned poté, co turisté získají cestovní povolení, mohou vycestovat do USA. I přesto, že je cestovní povolení povinné, nezaručuje ještě vstup na území Spojených států – turisté musí i nadále projít běžnou celní a pasovou kontrolou v místě vstupu na území USA. Ve srovnání s procesem získání běžného víza, je však ESTA registrace vítaným zjednodušením a ušetřením času i peněz.

Departures

Může Vás také zajímat:

Cestování lodí na Floridu

Autobusem po Floridě

Letadlem na Floridu