Home > Cestování > Cestovní pojištění do zahraničí
« Komerční sdělení »

Cestovní pojištění do zahraničí

Při plánování cesty do zahraničí, zejména jedná-li se o pobyt dlouhodobý, je velmi vhodné myslet i na rizika, která na turisty v cizích zemích číhají. I v civilizovaných státech se totiž zdánlivě banální situace, jež by se v pohodlí domova snadno vyřešily, mohou stát noční můrou cestovatelů. Běžné nemoci či poranění, které si vyžadují lékařské ošetření, totiž mohou v zahraničí řádně provětrat peněženku.

Zatímco v zemích Evropské unie nám Evropský průkaz zdravotního pojištění zajistí alespoň základní zdravotní péči ve veřejných nemocnicích, při cestě na Floridu (či do jiných států USA) nám tento průkaz logicky v ničem nepomůže… Vzhledem k tomu, že zdravotní péče je v USA velmi drahá, je při cestě za oceán kvalitní cestovní pojištění do zahraničí v podstatě nutností.

Online srovnání cestovního pojištění

Možností, jak se pojistit, je celá řada. Některé banky nabízejí cestovní pojištění jako doplněk ke kreditním kartám, ale ne vždy pokrývají všechna rizika. Na trhu pak nabízí svá cestovní pojištění řada pojišťoven, stačí si z nich jen vybrat. Vzhledem k záplavě nabídek různých pojišťoven to však může být velmi zdlouhavý proces a nejen při hektických přípravách na poslední chvíli tak cestovatelé jistě ocení možnost online srovnání cestovního pojištění.

Cestovní pojištění na TopSrovnání.cz

Ulehčit při výběru vám může například portál TopSrovnání.cz, který nabízí přehledné srovnání cen cestovního pojištění. Stačí jen zadat pár základních údajů o cestě a počtu cestujících a během několika vteřin si můžete vybrat z nabídky 12 prověřených pojišťoven. Vybrané cestovní pojištění lze zaplatit okamžitě online platební kartou a po několika minutách tak již můžete starost o cestovní pojištění pustit z hlavy a pokračovat v dalších přípravách na cestu. Pojištěním přes portál TopSrovnání.cz totiž získáte hrazenou zdravotní péči ve veřejných i privátních zdravotnických zařízeních v zahraničí, pojištění léčebných výloh či non-stop asistenční služby v českém jazyce.

Na Floridě čeká na turisty řada lákadel, která si rozhodně dokážete užít lépe, pokud nebudete muset neustále myslet na okolní rizika. Vzhledem k relativně nízké ceně cestovního pojištění velmi doporučujeme jeho zajištění před vaší cestou.

Clearwater Beach

Může Vás také zajímat:

Cestování vlakem na Floridu

Cestování lodí na Floridu

Z Floridy do Mexika