Home > Cestování > Z Floridy na Bahamy

Z Floridy na Bahamy

Booking.com

V případě, že turisty již Florida omrzí, je možné vydat se z ní na výlety mimo hranice tohoto krásného státu. Destinací, která se jako první nabízí jsou Bahamské ostrovy. Toto souostroví se nachází v nejbližším bodě zhruba 100 kilometrů vzdušnou čarou od Floridy.

Klima je na Bahamách podobné jako na jihovýchodní Floridě. Hlavním lákadlem Baham jsou pláže, které díky příjemnému klimatu lákají k návštěvě po celý rok.

Možnosti cestování na Bahamy z Floridu jsou v zásadě dvě. Nejkratší variantou je využití letadla; největší letiště je v hlavním městě Nassau ve státě New Providence a poté ve městě Freeport ve státě Grand Bahama. Přímé lety z Floridy do Nassau a Freeportu provozuje několik leteckých společností z Miami a Fort Lauderdale a trvají zhruba jednu hodinu. Standardní cena za zpáteční letenku se orientačně pohybuje okolo 200 USD.

Bahamy jsou také populární zastávkou řady výletních plaveb; hlavní město Nassau je jedním z nejvytíženějších přístavů pro velké výletní lodě (cruise ships). Velká většina výletních plaveb začínajících na Floridě má právě na Bahamách svou první zastávku. Pro výlet na Bahamy však není nutné kupovat jízdenku na zaoceánskou plavbu; na Bahamy vypravuje pravidelná spojení řada místních společností. Plavba do nejbližšího přístavu ve Freeportu trvá dvě a půl hodiny a zpáteční jízdenka se dá pořídit od 100 USD; plavby provozují například společnosti GoBahamasPlus nebo Bahama Shuttle Boat.

Lodní doprava na Bahamy

Může Vás také zajímat:

Co je ESTA vízum do USA?

Cestovní pojištění do zahraničí

Vlakem po Floridě