Home > Cestování > Autostopem po Floridě

Autostopem po Floridě

Booking.com

Procestovat Ameriku autostopem křížem krážem mělo v minulosti až ikonický nádech, zejména díky knihám Jacka Kerouaca. Několik desítek let poté, co Kerouac napsal svou slavnou On the Road, si dnes někteří lidé myslí, že stopování je ve Spojených státech považováno za nelegální. Není tomu tak.

Ačkoliv se legislativa v USA liší stát od státu, neexistuje v žádném státě zákaz stopování na státní legislativní úrovni. Obecně je však stopování zakázáno na místech, kam mají zákaz chodci, tj. zejména na mezistátních dálnicích.

V některých oblastech, okresech či městech však mohou existovat místní zákazy i na dalších komunikacích, zpravidla z důvodu zachování bezpečnosti či plynulosti provozu. I na Floridě existují oblasti, kde je stopování považováno za nelegální, např. okres Monroe na jihu Floridy. V případě místního zákazu stopování je za porušení považován takový akt stopaře, kdy zjevným způsobem, např. máváním, gestikulací či držením nápisu viditelného z auta, žádá či prosí o přepravu vozem projíždějící řidiče.

Stopaři na Floridě je jev poměrně řídký, ale pro dobrodružnější povahy či turisty s velmi omezeným rozpočtem může být autostop vhodnou alternativou pro "konvenční" způsoby cestování. V případě cestování na delší úseky je dobré držet se před nájezdy na mezistátní dálnice. U „běžných“ dálnic nebo státních silnic je zpravidla šance na delší jízdu menší, neboť zde většinou řidiči cestují na kratší vzdálenosti. A samozřejmě vždy je třeba při stopování myslet na bezpečnost, jakkoliv riziko při autostopu bude existovat vždy.

Dálnice na Floridě

Může Vás také zajímat:

Z Floridy na Bahamy

Autopůjčovny na Floridě

Co je ESTA vízum do USA?