Home > Cestování > Autopůjčovny na Floridě

Autopůjčovny na Floridě

Booking.com

Zřejmě nejpohodlnější variantou pro cestování po Floridě je auto. Vzhledem k rozlehlosti Spojených států i amerických měst je auto často jedinou smysluplnou volbou pro delší pohyb v jednom městě nebo mezi městy. Silniční síť je obecně v USA velmi rozvinutá a ve srovnání například s Českou republikou zpravidla výrazně lépe udržovaná.

Pro delší pobyty je výhodné si vůz zakoupit; trh s ojetými vozy bývá zpravidla velmi čilý. Při kratších pobytech v řádu týdnů je vhodnou volbou zapůjčení vozidla od specializovaných autopůjčoven. Jejich kanceláře jsou umístěny na všech letištích a zpravidla není problém odjet přímo z letiště vypůjčeným vozem. Některé autopůjčovny mají své pobočky i v centrech měst. Na velkých letištích by pro autopůjčovny neměl být problém reagovat na aktuální poptávku; z hlediska ceny je však při znalosti itineráře vhodné rezervovat vůz dopředu.

Podmínky zapůjčení vozidla jsou u různých autopůjčoven odlišné. Obecně je k zapůjčení auta na Floridě samozřejmě potřeba řidičský průkaz. Je doporučováno mít připraven i mezinárodní řidičský průkaz platný pro USA, ale autopůjčovny ho zpravidla při půjčování nevyžadují. Dále bude potřeba kreditní karta s dostatečným limitem; běžným postupem půjčoven je zablokování určité částky na kartě (může se jednat až o násobky půjčovného) a je třeba s tím počítat při platbě ostatních výdajů během pobytu.

Autopůjčovny nabízejí i doplňková pojištění a další služby a některé z nich je dobré zvážit. Nájemce vozidla je totiž půjčovně zodpovědný za všechny škody na vozidle. Zakoupením Collision Damage Waiver (CDW) je nájemce této zodpovědnosti zbaven (v případě neporušení smlouvy) buď plně nebo do určitého limitu stanoveného smlouvou. Využití dalších pojištění pak závisí na konkrétním případu turisty, neboť některá pojištění nabízená autopůjčovnami se mohou krýt například s již uzavřenými pojištěními turisty v rámci jeho kreditní karty.

Autopůjčovny k základní sazbě půjčovného zpravidla připočítávají různé poplatky a taxy. Některé půjčovny omezují počet najetých kilometrů, případně zakazují pohyb vozidla mimo stát Florida. Důležité před samotným půjčením je řádně si přečíst podmínky smlouvy, aby pak na turistu nečekalo při vyúčtování nepříjemné překvapení… V podstatě všechny autopůjčovny znevýhodňují řidiče do 25 let přirážkou k základní sazbě; tato přirážka běžně dosahuje až 25 USD na den.

Drtivá většina půjčovaných vozů má automatickou převodovku; u renomovaných půjčoven jde zpravidla o relativně nová auta. Při objednávání vozidla dopředu může být výhodnější objednávat auta menší (označovaná jako Economy příp. Compact). Jednak to, co v USA považují ze Economy vůz, běžný Evropan může chápat jako vozidlo střední třídy… a zároveň není výjimkou, že při vyřizování formalit na přepážce půjčovny je turistovi nabídnut bezplatný upgrade na větší vůz.

Půjčovna vozidel Hertz

Může Vás také zajímat:

Cestování vlakem na Floridu

Cestování na Floridu

Cestování autem na Floridu