Home > Cestování > Cestování autem na Floridu

Cestování autem na Floridu

Booking.com

V případě, že turisté již ve Spojených státech amerických pobývají a mají k dispozici vůz, je samozřejmě možné navštívit Floridu autem. Vzhledem k poloze Floridy na mapě Spojených států je však nutno počítat se značnou porcí mil. Například vzdálenost z Miami do New Yorku je 2000 kilometrů, do Dallasu v Texasu 2100 kilometrů a do Chicaga 2200 kilometrů. I samotná jízda ze západního cípu Floridy z Pensacoly do nejjižnějšího Key West je výlet na 1300 kilometrů…

Ze západu míří do státu Florida mezistátní dálnice Interstate 10, která je čtvrtou nejdelší dálnici ve Spojených státech a spojuje pacifické a atlantické pobřeží. Nejvýznamnějšími floridskými městy ležícími na této dálnice je Pensacola na západě, dále pak hlavní město Tallahassee a I10 je pak ukončena v Jacksonville, kde se napojuje na dálnici I95. Po Floridě vede jinak Interstate 10 zejména v nepříliš obydlených oblastech.

Již zmíněná Interstate 95 je jedna ze dvou dálnic vedoucích ze sousedního státu na severu – Georgie. I95 je hlavní mezistátní dálnicí východního pobřeží, když spojuje Miami na jihu a region Nová Anglie na severovýchodě USA. Na Floridě plní důležitou funkci spojnice mezi severem státu a oblastí Miami.

Třetí mezistátní silnicí na Floridě je Interstate 75, která je spojnicí jihovýchodní části USA a oblasti velkých jezer. Na Floridu vstupuje ze severu od státu Georgia; po křížení s I10 směřuje dále na jih do oblasti Tampy a dále podél západního pobřeží až k městu Naples, odkud se stáčí na východ a přes Everglades vede k Miami až do jejího předměstí Hialeah, kde je ukončena.

Overseas Highway

Může Vás také zajímat:

Vlakem po Floridě

Cestovní pojištění do zahraničí

Autostopem po Floridě